Eng Tr
serim yazılım ve danışmanlık hizmetleri, crm, e-ticaret, online bilet sistemi, sadakat kart, mobil uygulama

Frequently Asked Questions

Rezervasyonunuz anında ilgili lokasyondaki ofise iletilir ve sizin için en uygun araç hazırlanır. Rezervasyon bilgileriniz ve PNR numaranız size e-mail, SMS olarak iletilir. Sonrasında Tedarikçi Firma tarafından KKB (Kredi Kayıt Bürosu) sorgusu için size gönderilen SMS i cevaplamanız istenir. Sorgulamanın olumlu çıkması halinde seçtiğiniz teslim noktasından ehliyet ve kredi kartınızla aracınızı teslim alabilirsiniz. KKB sorgunuzun olumsuz çıkması halinde siparişiniz iptal edilir ve tarafınıza bilgi SMS i gönderilip ücretiniz iade edilir.
• B, C, D, S grubu araçları için; Minimum 2 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 21 yaşını doldurmuş kişiler; • E, F, G, T grubu araçları için; Minimum 3 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 23 yaşını doldurmuş kişiler; •R, J, L, M grubu araçları için; Minimum 4 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 26 yaşını doldurmuş kişiler, • N, O, K, W, X, Z, P grubu araçları için; Minimum 6 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 27 yaşını doldurmuş kişiler araç kiralayabilir
Araç rezervasyonlarında, araç belirtmiş olduğunuz süre boyunca size kiralanmış olduğundan, öncesinde yapılabilecek iadelerde ücret iade işlemi gerçekleştirilememektedir.
Tüm araç grupları için günlük kilometre sınırı 400 km. olup, aşılan her kilometrede kilometre başına 0,25TL+KDV ücret tahsil edilir.
Sistemimiz üzerinden temin edeceğiniz araç kiralama hizmetimizde; işlemi yapan üye ile kredi kartı bilgilerinin aynı kişiye ait olması gerekmektedir. Kredi kartınız olmaması halinde yakınlığınız olan kişi üzerinden araç kiralama hizmetimizden faydalanabilir, kendinizi ek sürücü olarak tanımlatabilirsiniz. Fakat bu durumda aracın teslim alınması aşamasında kredi kartı sahibinin de bulunması gerekmektedir.
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, araçların trafik cezalarına karşı aşağıda belirtilen tutarlarda provizyon bloke edilir. Kiralamanız bittikten asgari 15 gün içinde blokelerin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Bu blokeleri bir satış işlemi olmadığı için bankaya ödemek zorunda değilsiniz.. • B, C, D, S grubu araçları için 500TL. • E, F, G, T grubu araçları için 750TL. •R, J, L, M grubu araçları için 1000TL. • N, O, K, W, X, Z, P grubu araçları için 1500TL
• B, C, D, S grubu araçları için; Minimum 2 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 21 yaşını doldurmuş kişiler; • E, F, G, T grubu araçları için; Minimum 3 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 23 yaşını doldurmuş kişiler; •R, J, L, M grubu araçları için; Minimum 4 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 26 yaşını doldurmuş kişiler, • N, O, K, W, X, Z, P grubu araçları için; Minimum 6 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 27 yaşını doldurmuş kişiler araç kiralayabilir Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimize KKB sorgusu yapılamayacağından, araç kiralama hizmeti verilememektedir.
Kiralamanın tamamlanmasının ardından kontratınız kapatılır ve 30 gün içinde faturanız düzenlenerek, kargo ile adresinize gönderilir.
3D özelliği olmayan Kredi kartları, Yurtdışından alınan kredi kartları, debit kartlar (para kart) ve Amerikan Express kartlarına ön provizyon işlemi yapılamamaktadır.
Yalnızca rezervasyon aşamasında belirtilmiş olan yerlerden araç teslimatı yapılabilmektedir.
Kiralama ve sigorta şartları gereği trafik ve alkol raporlarını yetkili mercilerden almanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için lütfen kiralama sözleşmemizi inceleyiniz.
Kiralanan araçlar yalnızca yurt içinde kullanılabilmektedir. Yurt dışına araçların çıkışı için izin verilmemektedir.
Araç iadelerinde trafik vb… kaynaklı gecikmeler için 3 saat opsiyon bulunmaktadır. 3 saat ve üzeri gecikmelerde ise günlük kira ücretinin tamamı tahsil edilmektedir.
Kredi kartı veya banka kartı ile rezervasyon yapılmaktadır. Ancak provizyon alma işlemi sadece kredi kartı ile yapılabildiğinden bu işlem için kredi kart zorunluluğu vardır.
Online olarak BURCAR(rent.burulas.com.tr) internet sayfamızdan basit adımlarla rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Müşterilerin sipariş değişiklik talepleri, sözleşme ile aracın müşteriye teslimi olarak belirlenen süreden en geç 24 saat öncesine kadar Burulaş Çağrı Merkezine (0850 850 9916) talep açtıracaktır.
Şoförlü araç kiralama hizmetimiz bulunmamaktadır.
Uzun dönem kiralama işlemi sadece 29’ar günlük periyotlarda yapılmaktadır.
Araç kiralama işlemlerinde taksit uygulamamız bulunmamaktadır.
Yapılan nihai rezervasyonlara dönük araç otomatik olarak sistem tarafından ayrıldığından dolayı sistem üzerinden yapılacak iptal/iade taleplerinde internet sitemiz üzerinden aracın müşteriye teslimi olarak belirlenen süreden 48 saatten az bir süre kalınması durumunda 1 günlük ücret kesintisi yapıldıktan sonra kalan tutar kartınıza iade edilecektir. 48 Saatten önce sistem üzerinden yapılacak iptal/iade taleplerinde ücret kesintisi yapılmamaktadır.
Kiralamanın kurum adına yapıldığı hallerde ilgili kurumun SGK'sında kayıtlı tüm ehliyetli kişiler aracı kullanabilmektedir. Bireysel yapılan kiralamalarda ise yalnızca kiralayan kişi aracı kullanabilmektedir. Bireysel kiralamalarda müşterilerimiz dilerse, kendisine ek 1 sürücüyü de sözleşme kapsamına aldırabilmektedir.
Kiralanan araçların teslimatları esnasında düşük bir miktar yakıt bulunmaktadır. Müşterilerimize kiralamış oldukları araçların yakıtları boş olarak teslim edilmekte ve yakıtları boş olarak geri getirilmesi önerilmektedir.
Hizmet Sözleşmesi ve/veya Sık Sorulan Sorular kısmından aradığınız sorunun cevabını bulamadıysanız 0850 850 9916 numaralı Ulaşım Hattımızdan ve burulas@burulas.com.tr mail adresimizden destek alabilirsiniz.
Aracın bir lokasyondan alınıp başka bir lokasyona bırakılması (30 km üstü durumlarda) aracın çıkış ofisine olan mesafesine istinaden alınan bir ücret söz konusudur ve bu drop ücreti olarak adlandırılmaktadır. Müşterilerin araçları teslim aldıkları noktadan farklı bir lokasyonda iade etmek istemeleri durumunda; İstanbul için aynı yakada olan iadelerde işlem başına 20,00 TL+KDV, yaka değişikliği olması durumunda işlem başına 30,00 TL+KDV, diğer şehirler için, şehir içi iadelerde işlem başına 20,00 TL+KDV, farklı şehire iadelerde ise teslim noktası ile iade edilen nokta arasındaki mesafeye göre km başına 0,75 TL+KDV ek ücret yansıtılacaktır.